Jak zorganizować... pogrzeb?

taka potrzeba. Skąd jednak mamy wiedzieć, która firma sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest prosta i niewiele osób zdaje sobie sprawę jak można znaleźć właściwych ludzi. Najlepiej będzie w tym celu popyta

Jak zorganizować... pogrzeb?

Gdzie szukać pomocy na wypadek pogrzebu?

Usługi związane z organizacją pogrzebu są oczywiście wszystkim znane i każdy z nas dobrze wie, że nie warto z nich rezygnować, gdy pojawi się taka potrzeba. Skąd jednak mamy wiedzieć, która firma sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest prosta i niewiele osób zdaje sobie sprawę jak można znaleźć właściwych ludzi. Najlepiej będzie w tym celu popytać znajomych lub przyjaciół i zasugerować się ich opiniami. W ten sposób wynająć można sprawdzoną firmę, która zapewni nam spokojny przebieg całej ceremonii. Jeśli jednak a taki sposób nie uda nam się pozyskać odpowiednich informacji, mamy jeszcze możliwość sprawdzenia stosownych informacji w Internecie, który stanowi bardzo szeroką bazę wiedzy na ten temat.


Prosty sposób na przygotowanie pogrzebu

Pogrzeb nigdy nie należy do przyjemnych uroczystości, jednak mimo to nigdy nie ma możliwości, by uniknąć organizacji takiej ceremonii. Często taki obowiązek pojawia się dość niespodziewanie, a z racji tego, że wiąże się z nim wiele kwestii, może zdarzyć się, że o czymś zapomnimy lub coś pójdzie nie tak, jak powinno. Aby uniknąć rozczarowań, stresu i zakłopotania, zdecydowania warto zadbać o to, by do organizacji pogrzebu zatrudnić odpowiednie osoby. Tego typu firmy znajdziemy w dzisiejszych czasach bardzo prosto, a żeby wszystko przebiegało sprawnie, warto wybrać najlepszą z nich. W tej kwestii warto oczywiście poprosić o radę znajomych lub rodziny, ponieważ wielu z nich na pewno posiada już doświadczenie w tej kwestii.


Grzebanie zmarłych związane jest z przekonaniem

Pogrzeb w krajach z tradycjami chrześcijańskimi
Palmy i krzyż z nekrologów większości chrześcijan

W kulturach związanych z katolicyzmem, prawosławiem czy protestantyzmem, pogrzeb należy do tzw. sakramentaliów (nie: sakramentów). Grzebanie zmarłych związane jest z przekonaniem, że w końcu czasów przyjdzie Jezus i nastąpi zmartwychwstanie ciał. Zmarłego zwyczajowo chowa się złożonego do trumny w ubraniu, w pozycji leżącej, z rękami splecionymi na brzuchu lub klatce piersiowej. Przyjęło się w tym kręgu kulturowym, aby zmarli w trumnie wyglądali ładnie, dlatego zmarłych poddaje się zabiegom kosmetycznym. W ich przebiegu na ogół maskuje się pośmiertne zmiany twarzy czy jej urazy powstałe w chwili śmierci. Uzupełnia się braki ciała atrapami, masami plastycznymi lub woskiem, o ile była taka potrzeba ze względów estetycznych (dotyczy to braku kończyn).

Trumna ze zmarłym umieszczana jest najczęściej w grobach ziemnych, wykopanych na głębokość ok. 2 m, następnie zasypywanych i przykrywanych nagrobkiem kamiennym lub betonowym. Rodziny bogatych zmarłych składają trumny w murowanych grobowcach, w których można umieścić kilka kolejnych trumien. Wyjątkowo zamożni zmarli bywają składani w monumentalnych grobowcach, rozmiarem i stylem przypominających małe domki, kaplice czy nawet pałace. Każdy grób powinien posiadać opis, informujący o nazwisku osoby pogrzebanej, dacie urodzenia (lub według innego zwyczaju ? wieku w chwili śmierci) i dacie śmierci oraz czasami kilka słów religijnego lub osobistego odwołania się do osoby zmarłej.

W tej grupie kulturowej dopuszcza się również pochówek osoby zmarłej po spopieleniu ciała w specjalnym piecu kremacyjnym (kremacja) i zsypaniu prochów do urny. Stosuje się to zwłaszcza w krajach protestanckich i zlaicyzowanych. Ta forma pogrzebu jest także wybierana, gdy wygląd zwłok sprawia, że nie powinny być pokazywane przed pochówkiem. Konieczne jest jednak pochowanie prochów w całości w jednym miejscu, wykluczone są więc pochówki polegające np. na rozsypaniu prochów w miejscach ważnych dla danej osoby, lub jej rodziny, czy też wrzucenie do rzeki. Motywacja takiej formy pochówku musi być zgodna z zasadami wiary.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrzeb