Dopłaty na fotowoltaikę

n w stanie wykonać pracę nad innymi ciałami. Wartość tej pracy równa jest różnicy energii między tymi stanami, jeżeli energia wewnętrzna pozostaje stała.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)Energia_(fizyka) Stan u

Dopłaty na fotowoltaikę fotowoltaika dofinansowanie

Energia_(fizyka) Energia a praca- opis z Wikipedii

Jeśli dany układ fizyczny ma w pewnym stanie X energię większą o pewną wartość od energii w stanie Y, oznacza to, że jest on w stanie wykonać pracę nad innymi ciałami. Wartość tej pracy równa jest różnicy energii między tymi stanami, jeżeli energia wewnętrzna pozostaje stała.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)


Energia_(fizyka) Stan układu, krótka definicja z Wikipedii

Energia charakteryzuje stan równowagi układu i odchylenia od tego stanu. Układy fizyczne w tak zwanych stanach stacjonarnych lub podstawowych charakteryzowane są energią, której wartość jest minimalna. W związku z rozpraszaniem się (dyssypacją) energii obserwuje się "samorzutne" przechodzenie układów ze stanów scharakteryzowanych dużą wartością energii do stanów podstawowych (przykładem jest postawiony na sztorc ołówek, który "samorzutnie" się przewraca osiągając stan o najmniejszej możliwej energii).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)


Energia_(fizyka) Energia w teorii względności, encyklopedyczna definicja

Zgodnie z wynikającą ze szczególnej teorii względności zasadą równoważności masy i energii masa spoczynkowa danego obiektu fizycznego jest jego energią spoczynkową (energią w układzie odniesienia związanym z obiektem, nazywanym układem spoczynkowym tego obiektu), określoną wzorem



 

E

0


=

m

0



c

2




\displaystyle \ E_0=m_0c^2

i w pewnych warunkach może być przekształcona w energię kinetyczną (oraz energia kinetyczna w spoczynkową), zaś całkowite energie relatywistyczne poszczególnych części układu (mierzone w układzie odniesienia środka pędu układu) są składnikami energii (masy) spoczynkowej układu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)